Wlewy witaminowe Bielsko-Biała

Interesuje Cię terapia witaminowa? Zapoznaj się z oferowanymi przez Centrum Medyczne Galmedic kroplówkami witaminowymi.

Kroplówki witaminowe oraz wlewy dożylne – Galmedic Bielsko-Biała

kroplówka po koronawirusie

PoCovidowy powrót do zdrowia

We wlewie zawarto bogatą kompozycję elektrolitów. Oprócz tych substancji, w kroplówce znajdują się również jony podstawowych pierwiastków: potasu, magnezu i wapnia w towarzystwie energetycznej glukozy. Ich dożylne podanie przyczynia się do szybszej regeneracji sił witalnych oraz powrotu do zdrowia po przebyciu zakażenia wirusem SARS-CoV-2.  Uzupełnienie niedoborów elektrolitów wypłukanych z organizmu podczas choroby skutkuje polepszeniem nastroju chorego i przypływem dobrego samopoczucia. Kroplówkę mogą stosować również osoby dbające o swoje zdrowie na co dzień, niekoniecznie wyłącznie po przechorowaniu koronawirusa.

Skład wlewu:
glukoza, wapń, magnez, potas

Cena: 350 zł

Kroplówka koktajl wzmacniający energetyczny

Koktajl Wzmacniająco-Energetyczny

Wysokoelektrolitową kompozycję wzmocniono dodatkowo obecnością magnezu oraz glukozy, które wspierają układ nerwowy, zwiększają odporność organizmu oraz przyczyniają się do polepszenia samopoczucia chorego. Zwiększenie wydajności psychicznej i fizycznej gwarantuje natychmiastową poprawę stanu zdrowia i widoczne efekty już w trakcie trwania terapii.

Skład wlewu:
glukoza, magnez, wapń, sód, potas

Cena: 300 zł

Kroplówka regeneracja wątroby

Nawodnienie

W kroplówce zawarto wysokie stężenie elektrolitów i jonów podstawowych pierwiastków. Uzupełnienie strat wody i soli mineralnych powinno być celem podstawowym wszelkich podejmowanych terapii skierowanych w stosunku do odwodnionych i wycieńczonych organizmów pacjentów. Odwodnienie jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet i życiu. Doprowadza bowiem do wystąpienia szeregu nieprzyjemnych objawów, w niektórych przypadkach kończących się schorzeniami przewlekłymi. Z tego względu dostateczna ilość wody w naszym organizmie powinna być stale zapewniona, by umożliwić mu stabilną pracę i funkcjonowanie wszystkich narządów wewnętrznych.

Skład wlewu:
wapń, potas, magnez, sód

Cena: 250 zł

Kroplówka na kaca

KAC STOP

Kroplówka przeznaczona jest dla osób zmagających się z konsekwencjami nadmiernego spożycia alkoholu etylowego. Mogą z niej korzystać zarówno osoby uzależnione, jak i zdrowe, po jednorazowym spożyciu nadmiernej ilości etanolu. To zestawienie płynów i minerałów, które pomaga szybko i skutecznie oczyścić organizm z toksyn i zbędnych produktów przemiany alkoholu w wątrobie. Dodatkowo nawadnia organizm, przyczyniając się do przywrócenia mu równowagi wodno-elektrolitowej.

Skład wlewu:
glukoza, sód, wapń, potas, magnez

Cena: 300 zł

Kroplówka na libido

Libido

Pozytywne działanie kroplówki witaminowej skierowane jest przede wszystkim na funkcjonowanie układu nerwowego oraz poziomu hormonów. Przywrócenie sił witalnych i ogólnej energii życiowej pozwala na osiągnięcie równowagi w sferze potrzeb erotycznych i intymnych. Odpowiedni poziom libido osiąga się również dzięki osłabieniu pobudliwości komórek nerwowych i mięśniowych, przy jednoczesnym utrzymaniu odpowiedniego poziomu ciśnienia osmotycznego krwi.

Skład wlewu:
magnez, potas, sód, wapń

Cena: 300 zł

Kroplówka z magnezem

Magnez

Suplementacja wpływa korzystnie na poziom zdrowia fizycznego i psychicznego pacjenta. Pierwiastek ten stabilizuje pracę układu nerwowego, krwionośnego, zmniejsza uczucie zmęczenia. Suplementację powinni rozważyć zwłaszcza ci pacjenci, którzy narażeni są na nadmierne wypłukiwanie magnezu z krwiobiegu. Jego obecności nie służy bowiem spożywanie alkoholu, kawy, nadmierny stres, wysiłek czy brak snu. Wszystkie te czynniki mogą powodować występowanie znacznych niedoborów magnezu, prowadzących do pojawienia się nieprzyjemnych objawów.

Skład wlewu:
Magnez

Cena: 300 zł

Kroplówki witaminowe proponujemy każdemu, kto dba o odpowiedni poziom równowagi wodno-elektrolitowej swojego organizmu

kroplówki witaminowe Bielsko-Biała

 

Każdego dnia organizm człowieka narażony jest na nadmierne przeciążenia i utratę środków odżywczych niezbędnych do jego funkcjonowania. Współpraca układów i narządów możliwa jest bowiem wyłącznie dzięki makro- i mikroelementom krążącym w naszym krwiobiegu. Odpowiedzią na potrzeby nie tylko najbardziej wymagających pacjentów są kroplówki witaminowe. Zapewniamy najwyższą jakość świadczonych usług każdemu, kto zgłosi się po poradę i wsparcie do Centrum Medycznego Galmedic. Oferowane w placówce dożylne wlewy witaminowe mają działanie wzmacniające, energetyczne, poprawiające ogólny poziom samopoczucia i kondycji fizycznej, a nawet odmładzające i odchudzające.

Kroplówki witaminowe proponujemy każdemu, kto dba o odpowiedni poziom równowagi wodno-elektrolitowej swojego organizmu. Może być ona zaburzona poprzez działanie różnorodnych czynników. Substancje odurzające i psychoaktywne, stres, przemęczenie, choroby przewlekłe, infekcje – to tylko niektóre z nich. Mogą one powodować, że organizm pacjenta stopniowo osłabia się, a poziom jego energii i sił witalnych opada. Dożylna suplementacja elektrolitów pozwala na szybkie i skuteczne uzupełnienie niedoborów elektrolitów, a w niektórych przypadkach również usunięcie toksyn z krwiobiegu.

 

Wskazania do zastosowania kroplówek witaminowych

Kroplówki witaminowe w Bielsku-Białej stosujemy głównie u tych pacjentów, którzy chcą szybko i skutecznie poprawić ogólny stan zdrowia swojego organizmu i samopoczucie. Ponadto, zaleca się je różnym grupom pacjentów, gwarantując najwyższą skuteczność procesu suplementacji.

Wlewy witaminowe zapewniają niemal stuprocentową wchłanialność substancji odżywczych, które znajdują się w składzie wlewu. Podawane drogą dożylną omijają układ trawienny i nie ulegają przekształceniom. Substancje, jakie aplikujemy pacjentom w Centrum Medycznym Galmedic wchłaniają się do ich organizmów natychmiastowo, przez co odczuwają oni niezwłocznie efekty terapii. Co za tym idzie, jest ona znacznie efektywniejsza niż klasyczna forma suplementacji (doustna).

Jest wiele sytuacji, w których można zastosować wlewy dożylne. To zatem doskonała i skuteczna terapia dla sportowców, uczniów, studentów, pacjentów osłabionych, przebywających na diecie, dbających o urodę, a nawet wycofanych z aktywnego życia seksualnego.

Z dożylnych wlewów witaminowych korzystają również osoby zmagające się z chorobami przewlekłymi, narażone na nadmierny stres, alkoholicy lub pacjenci na kacu.

Starannie wyselekcjonowany skład każdej kroplówki dostępnej w Centrum Medycznym Galmedic zapewnia działanie o charakterze kierunkowym. Na życzenie pacjenta i zgodnie z jego potrzebami istnieje również możliwość indywidualnego skomponowania składu wlewu.

Wlewy witaminowe w Galmedic stosujemy również w terapii choroby alkoholowej. O możliwości ich połączenia z innymi metodami leczenia alkoholizmu przeczytasz w zakładkach Odtrucie AlkoholoweEsperal oraz Psychoterapia Alkoholizmu.

Masz pytanie dotyczące usługi? Zapraszamy do kontaktu

Kroplówki witaminowe Bielsko-Biała – dostępność terapii

Wlewy dożylne oferujemy wszystkim pełnoletnim pacjentom, u których nie stwierdzono przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Nie są one jednak wskazane dla osób zmagających się z wysokimi wartościami ciśnienia tętniczego, niewydolnością krążenia, nerek, niedokrwistości. Przed każdą terapią pacjenta dokładnie bada lekarz, oceniając ewentualne ryzyk związane z podaniem kroplówki witaminowej do wnętrza organizmu. Jeżeli choremu zależy na zastosowaniu dożylnej suplementacji, instytut witaminowy Galmedic dopełni wszelkich starań, by można było ją bezpiecznie przeprowadzić. Czasami okazuje się bowiem, że potrzebna jest jedynie dodatkowa konsultacja specjalistyczna i wykonanie badań, by ocenić ryzyko jako minimalne. Pacjent, zapoznając się z nim, podejmuje świadomą decyzję o rozpoczęciu leczenia lub rezygnacji z niego.

Wlewy witaminowe oraz wszelkie benefity, związane z ich stosowaniem dostępne są zatem praktycznie dla każdego. Pacjent nie musi się obawiać również komplikacji związanych z koniecznością wykonania wkłucia dożylnego. Założenie wenflonu jest rutynową procedurą medyczną umożliwiającą wykonanie kroplówki. Jeszcze do niedawna kojarzyła się ona wyłącznie z długotrwałą hospitalizacją. Dzisiaj dostępna jest w prestiżowych placówkach medycznych.

Interesuje Cię, jak działa instytut witaminowy Galmedic? Dowiedz się więcej o naszej działalności w zakładce O nas.

Jak przygotować się do zabiegu?

Terapia witaminowa nie wymaga od pacjenta podejmowanych działań przygotowawczych. Zanim choremu zostanie podana kroplówka witaminowa, zalecamy przeprowadzenie dokładnego badania kwalifikacyjnego. W naszej placówce o odpowiednie przygotowanie pacjenta do wykonania wlewu dba lekarz w towarzystwie przedstawicieli personelu pielęgniarskiego. Podczas badania sprawdza się podstawowe parametry chorego, mierzy jego wartości ciśnienia tętniczego krwi, poziom cukru w krwiobiegu, poddaje analizie skład jego ciała. Czasami zaleca się również wykonanie dodatkowych badań obrazowych lub laboratoryjnych. Zwykle mają one na celu określenie składu biochemicznego krwi i wskazanie niedoborów, z jakimi zmaga się dany pacjent.

Na podstawie diagnostyki oraz zapoznania się lekarza z objawami, z którymi pacjent zgłasza się do placówki medycznej, możliwe jest podjęcie decyzji o charakterystyce rozpoczynanej terapii. Kroplówka witaminowa musi odpowiadać szczegółowym potrzebom i preferencjom każdego chorego. Wyłącznie optymalny jej skład zapewnia najszybsze rezultaty widoczne i odczuwalne przez samego pacjenta nawet już podczas infuzji płynów. Niektóre zastosowane wlewy dożylne dają długotrwały efekt już po pierwszej sesji terapeutycznej. Ich skuteczność zależy przede wszystkim od rodzaju przeprowadzanego oddziaływania terapeutycznego, stanu organizmu, wieku pacjenta, prowadzonego przez niego trybu życia, narażenia na stres.

Często zadawanie pytanie

Infuzja kroplówki witaminowej zwykle nie przekracza 40 minut. Najkrótszy wlew witaminowy trwa 20 minut.

Zwykle w celu dostarczenia organizmowi niezbędnej ilości witamin i minerałów wystarczy jednorazowy wlew. Niektórzy pacjenci powinni jednak powtarzać go raz w tygodniu przez dłuższy okres celem otrzymania optymalnych efektów.

Skład kroplówki witaminowej lub dożylnych wlewów o działaniu kierunkowym dobiera się indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta już na etapie diagnostyki jego stanu zdrowia.

Hospitalizacja nie jest wymagana. Zaleca się jednak odczekanie przynajmniej kilku minut w placówce po zakończeniu wlewu dożylnego.

Tak, w Centrum Medycznym Galmedic korzystamy wyłącznie z legalnych substancji i preparatów, dzięki czemu korzystanie z naszych zbilansowanych kroplówek medycznych jest całkowicie bezpieczne.

Tak, możliwe jest dowolne mieszanie formuł, po uprzedniej konsultacji lekarskiej i określeniu celów terapii.

Tak, kroplówka jest nawet wskazana osobom, które chorują. Dlatego też nawet podczas antybiotykoterapii można wspomóc swój organizm za pomocą dożylnej suplementacji.

Tak, ciąża i laktacja nie są przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu dożylnego wlewu witaminowego.

Zastosowanie kroplówki witaminowej nie wyleczy pacjenta z jego schorzeń, może jednak znacznie wspomóc i przyspieszyć proces zdrowienia. Należy przy tym pamiętać, że dożylne wlewy witaminowe stosuje się wyłącznie w porozumieniu z lekarzem.

Często zadawanie pytanie

Pierwsze efekty działania kroplówki witaminowej pacjenci mogą odczuć już podczas procesu jej podawania. Zwykle kilka chwil po zakończeniu infuzji chorzy są już w znacznie lepszej kondycji psychicznej i fizycznej.

Tak, kroplówka zawiera bowiem wyłącznie bezpieczne substancje, niewywierające wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Tak, w Centrum Medycznym Galmedic do dyspozycji pacjenta pozostaje lekarz i przedstawiciele personelu pielęgniarskiego.

Nie, wykonanie wkłucia przypomina zabieg pobrania krwi do badań laboratoryjnych. Co więcej, ewentualne krwawienie ustaje szybko, a przedstawiciel personelu medycznego opatruje ranę przy pomocy plastra.

Wykonanie dożylnego wkłucia może być u pacjentów powodem dyskomfortu. Jednak nie określają go oni w kategoriach bólu. Samo podanie kroplówki nie boli, choć niektórzy chorzy skarżą się z powodu swędzenia i pieczenia okolicy skóry w pobliżu żyły, w której umieszczony jest wenflon.

Zwykle efekty zależą od indywidualnych potrzeb chorego. W związku z tym niemożliwe jest określenie trwania rezultatów podanych kroplówek witaminowych bez znajomości wyjściowego stanu chorego i jego oczekiwań.

Nie, stanowi wyłącznie metodę walki z objawami abstynencyjnymi lub dolegliwościami związanymi z syndromem dnia poprzedniego. Zastosowana podczas odtrucia alkoholowego również stanowi wyłącznie jeden z elementów kompleksowej terapii.

Nie, większość składników odżywczych i minerałów powinniśmy bowiem dostarczać organizmowi wraz z produktami spożywczymi odpowiednio zbilansowanej diety. Kroplówka witaminowa pozwala zniwelować niedobory, jeżeli podaż substancji odżywczych w diecie jest niewystarczająca.

Tak, samodzielne kupno kroplówki witaminowej możliwe jest wyłącznie na podstawie zalecenia lekarza i wypisanej przez niego recepty. W Centrum Medycznym Galmedic ograniczamy jednak formalności do minimum – pacjent nie musi posiadać skierowania ani recepty na wlewy, które dostępne są w placówce.

Masz pytanie dotyczące usługi? Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu z naszymi lekarzami. Nasz specjalista udzieli szczegółowej odpowiedzi na twoje pytanie.

668 660 600