Usuwanie znamion Bielsko-Biała

W Centrum Medycznym Galmedic oferujemy elektrokoagulację i chirurgiczne usuwanie znamion umiejscowionych w różnych partiach ciała.

Usuwanie znamion skórnych Bielsko-Biała – Centrum Medyczne Galmedic

usuwanie znamion skórnych Bielsko-Biała

 

Znamionami skórnymi określa się wszystkie nieprawidłowości w strukturze skóry widoczne zwykle gołym okiem w postaci plamek, zgrubień, przebarwień, wypukłości. Niektóre z nich towarzyszą nam już od momentu narodzin, inne rozwijają się dopiero z biegiem lat. Choć większość z nich nie stanowi powodu do niepokoju o stan zdrowia pacjenta, coraz częściej z różnych względów wykonuje się usuwanie znamion skórnych. Bielsko-Biała oferuje tę usługę w Centrum Medycznym Galmedic, gdzie pacjent znajduje się pod ścisłą opieką specjalistów. Pomagają oni choremu pozbyć się zmiany w bezpieczny i dostępny sposób. Dobierają metodę leczenia indywidualnie do potrzeb i możliwości każdego pacjenta. Jeśli chodzi o zakres wykonywania usługi, jaką jest usuwanie znamion skórnych, Bielsko-Biała oferuje w Galmedic ich diagnostykę i leczenie. Specjaliści nie zajmują się zatem wyłącznie likwidacją znamienia, ale również starają się określić jego charakterystykę. Wyłącznie na tej podstawie mogą bowiem zadecydować o podejmowanym rodzaju leczenia. Inaczej przebiega terapia znamion zmienionych chorobowo, a inaczej tych, które stanowią wyłączny defekt kosmetyczny i powód dyskomfortu pacjenta. Nie zawsze można ponadto zastosować określony sposób leczenia. Wiele zależy również od stanu zdrowia oraz oczekiwań pacjenta.

Kłopotliwa lokalizacja znamion skórnych

Usuwanie znamion skórnych oferujemy głównie tym pacjentom, których zmiany skórne mają charakter chorobowy lub istnieją jakiekolwiek niepewności diagnostyczne w ich ocenie. Jednak to nie jedyny powód, dla którego pacjenci decydują się na usunięcie znamienia. Równie często stanowią one bowiem defekt kosmetyczny i estetyczny, zwłaszcza jeżeli ich lokalizacja jest szczególnie kłopotliwa. Mogą one znajdować się na powierzchniach płaskich ciała, jak np. plecy, kark, ale również powstawać w zagłębieniach skóry, pachwinach, na twarzy, owłosionej skórze głowy.

Kłopotliwe są również te zmiany skórne, które znajdują się bezpośrednio na linii odzieży. Zwykle są one szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne, prowadzące do ich nawracających zakażeń, a nawet bolesności.

W Centrum Medycznym Galmedic oferujemy elektrokoagulację i chirurgiczne usuwanie znamion umiejscowionych w różnych partiach ciała. Nowoczesne techniki i najwyższy poziom umiejętności naszych specjalistów gwarantują skuteczność i estetykę zabiegów przeprowadzanych nawet w obrębie miejsc intymnych czy twarzy. Ze względu na złożoność tych zabiegów, zwykle trwają one nieco dłużej niż te przeprowadzane w standardowych lokalizacjach.

Usuwanie pieprzyków z twarzy, miejsc intymnych, pachwin oraz innych pól ciała jest całkowicie bezpieczne jedynie wtedy, gdy wykonuje je doświadczony chirurg. Z tego względu nie warto korzystać z usług oferowanych przez salony kosmetyczne, gdzie zabieg wykonują kosmetolodzy. Każde znamię należy bowiem skrupulatnie obejrzeć i ocenić pod kątem ewentualnej jego złośliwości. Co za tym idzie, konieczna jest specjalistyczna, dermatoskopowa ocena zmian.

Masz pytanie? Zapraszamy do kontaktu

Diagnostyka i leczenie

Powodów usunięcia znamion skórnych wyróżnia się wiele. Głównymi z nich są jednak kwestie zdrowotne i estetyczne. Zwłaszcza jeżeli pacjent zauważa na powierzchni swojej skóry znamię powiększające się i odróżniające wyglądem od innych, o nieregularnym kształcie, krwawiące, swędzące, duże, zmieniające kolor, powinien niezwłocznie zgłosić się do lekarza celem jego diagnostyki. Odpowiednio szybko podjęte działania pozwalają bowiem zapobiegać powstawaniu niebezpiecznych schorzeń skóry, w tym również nowotworu złośliwego – czerniaka.

Proces diagnostyki stanu znamion skórnych w Centrum Medycznym Galmedic polega na przeprowadzeniu wizyty kwalifikacyjnej, podczas której nie tylko bada się pacjenta, ale również zbiera niezbędny wywiad medyczny.

Usuwanie pieprzyków, usuwanie brodawek czy usuwanie kurzajek, specjalista zawsze zaleca wyłącznie po ocenie ich stanu. Podobnie powinno być również w przypadku pozostałych zmian skórnych. W tym celu lekarz bada je i pozyskuje informacje o dolegliwościach, z jakimi chory na co dzień się zmaga. Dopiero wtedy możliwe staje się wstępne określenie diagnozy potwierdzanej zwykle wynikiem badania histopatologicznego. Wykonuje się je wyłącznie po chirurgicznym usunięciu znamion, dlatego też tę metodę zaleca się osobom, u których wykryto patologiczne zmiany chorobowe.

W trosce o dobro i bezpieczeństwo pacjenta, w Centrum Medycznym Galmedic oferujemy szybkie i bezbolesne usuwanie znamion skórnych. Każdorazowo przeprowadza je wykwalifikowany i doświadczony chirurg, dbając o estetykę wykonywanych działań. Więcej o specyfice pracy naszych specjalistów dowiesz się tutaj.

Sprawdź również inne nasze usługi: opracowanie ran, wlewy witaminowe, terapia alkoholizmu, Esperal

Usuwanie znamion Bielsko-Biała – elektrokoagulacja

Elektrokoagulacja znamion skórnych zalecana jest przede wszystkim tym pacjentom, którzy zmagają się z nieestetycznymi, ale łagodnymi zmianami skórnymi na powierzchni swojego ciała. W ten sposób zwykle przebiega usuwanie pieprzyków. Bielsko-Biała oferuje pacjentom Centrum Medycznego Galmedic nowoczesny sprzęt, który za pomocą prądu elektrycznego usuwa zbędne zmiany skórne i pomaga osiągnąć zadowalający efekt leczniczy. Usuwanie włókniaków Bielsko-Biała również umożliwia tą metodą, podobnie jak usuwanie kaszaków. Polega ona na wykorzystaniu elektrokoagulatora, którego końcówkę lekarz przykłada do zmienionego obszaru tkanki skórnej pacjenta. Działanie prądu elektrycznego zmiennego o dużej częstotliwości wywołuje ścięcie białka w tkankach skórnych. W konsekwencji dochodzi do martwicy znamion, a w ich miejscu pojawia się stopniowo nowa warstwa zdrowej skóry.

Elektroda podłączona jest do źródła prądu i wykorzystuje łuk elektryczny. Wytwarza również wysoką temperaturę, która może osiągać nawet 200 stopni Celsjusza. W wyniku tych oddziaływań dochodzi do termolizy, czyli oparzenia miejsca wykonywania zabiegu. Uszkodzenie zmian jest natychmiastowe i nieodwracalne. Nie oznacza to jednak, że na powierzchni ciała pozostaje rana. Stopniowo goi się ona, jak w przypadku losowych oparzeń. Ponieważ zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, pacjent nie odczuwa nieprzyjemnych i bolesnych konsekwencji używania elektrokoagulatora podczas zabiegu. Końcówki urządzenia dobiera się podczas zabiegu indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Sam zabieg trwa kilkanaście-kilkadziesiąt minut, w zależności od rozmiaru usuwanej zmiany i jej lokalizacji. W miejscu koagulowanej zmiany zwykle występuje krwawienie, a następnie pojawia się niewielki strupek, który samoczynnie odpada po upływie kilku dni. „Elektrokoagulacja znamion skórnych Bielsko-Biała” – umów się na wizytę i przekonaj się o jakości usług przeprowadzanych w Galmedic.

Przeciwwskazaniami do wykonania tego zabiegu są: cukrzyca, schorzenia układu krążenia, zaburzenia krzepnięcia krwi, ciąża, nowotwór, wszczepiony rozrusznik serca.

Usuwanie znamion skórnych Bielsko-Biała – chirurgia

Chirurgiczne usuwanie znamion zaleca tym chorym, u których stwierdzono złożone schorzenia lub podejrzewa się ich zmiany skórne o charakter chorobowy. Podobnie jak elektrokoagulacja, również i ten zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. W Centrum Medycznym Galmedic lekarz przeprowadza go w znieczuleniu miejscowym pacjenta. Znieczulone pole zabiegowe otacza się jałowym okładem, a chirurg przechodzi do zaplanowania określonych ruchów skalpelem podczas zabiegu. Często korzysta w tym celu z markera, którym zaznacza operowany obszar w taki sposób, by powstała w wyniku cięcia blizna była estetyczna i fizjologiczna. Znamię wycina się perfekcyjnie i w całości, zwykle okalając je skalpelem wraz z marginesem zdrowej tkanki. Takie działanie umożliwia wykonanie późniejszej biopsji pobranego i zabezpieczonego wycinka.

Za pomocą skalpela wykonuje się usuwanie m.in.: kurzajek, włókniaków, pieprzyków, naczyniaków, brodawek, kaszaków, czerniaka.

Powstałą ranę zabezpiecza się i zaszywa z użyciem cienkiego, plastycznego szwu. Na szew lekarz zakłada jałowy opatrunek i przekazuje pacjentowi wskazania do pielęgnacji obszaru rany w warunkach domowych. Po upływie 10-14 dni zdejmuje się nierozpuszczalne szwy i ocenia stan rany oraz przebieg procesu gojenia.

Z zabiegu chirurgicznego usuwania znamion skórnych nie powinny korzystać osoby, u których stwierdzono schorzenia układu krążenia, niewydolność narządów, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby zakaźne, ryzyko zakrzepów żylnych, zatorowości.

Rodzaje znamion, a ich usuwanie w Centrum Medycznym Galmedic

Zaczynając od najpoważniejszych zmian skórnych – usuwanie czerniaka wykonuje sie wyłącznie za pośrednictwem metody chirurgicznej. Tylko ona daje bowiem możliwość dokładnego zbadania zmiany nowotworowej pod mikroskopem i dalszej diagnostyki stanu chorobowego. Na tej podstawie określa się przede wszystkim rokowania dotyczące zdrowia pacjenta i przebiegu jego dalszej terapii.

Podobnie jeżeli chodzi o usuwanie naczyniaków. Specjaliści z Centrum Medycznego Galmedic zalecają postępowanie chirurgiczne głównie ze względu na liczne nieścisłości diagnostyczne. Naczyniaki są bowiem rodzajem guza skóry, który może przekształcić się w zmianę o charakterze przednowotworowym lub nawet złośliwym.

Usuwanie kaszaków umożliwiamy natomiast obydwiema dostępnymi w Centrum Medycznym Galmedic metodami. Zwykle są to zmiany łagodne, co do których niechorobowego charakteru nie ma żadnych wątpliwości diagnostycznych. Stanowią defekt kosmetyczny widoczny jako niewielkie grudki na skórze pacjenta. Ponieważ zwykle zlokalizowane są na twarzy, usuwa się je ze względów estetycznych. Niedopuszczalne jest ich samodzielne przekłuwanie, wyciskanie, drapanie – takie działanie może doprowadzić do wystąpienia komplikacji. Wśród nich jednym z poważniejszych jest zakażenie prowadzące nawet do sepsy.

Wielu pacjentów interesuje również skuteczne usuwanie brodawek. W Galmedic przeprowadzamy częściej zabiegi chirurgiczne niż koagulację, głównie w przypadku wystających brodawek, zapobiegając ich nawrotom. Zwykle nie stanowią one zagrożenia dla zdrowia i życia pacjenta, ale umieszczone w różnych lokalizacjach na ciele sprawiają dyskomfort i narażone są na uszkodzenia. Z tego względu proponuje się nawet ich profilaktyczne usunięcie.

Często zadawanie pytanie

Tak, cały przebieg zabiegu zawsze dostosowany jest do możliwości i potrzeb pacjenta, a wykonuje go doświadczony chirurg.

Wybór metody zależy od preferencji i potrzeb pacjenta. Głównie określa ją charakter zmiany skórnej, która przeznaczona jest do wycięcia.

Zwykle kilkadziesiąt minut, do godziny.

Wycięte tkanki zabezpiecza się w roztworze formaliny i przekazuje do badania histopatologicznego wyłącznie wtedy, gdy chirurg wyciął je podczas zabiegu chirurgicznego, a pacjent chce je przebadać.

Nie, niezależnie od wybranej metody, pacjent znieczulany jest miejscowo.

Tak, usunięcie czerniaka jest koniecznym etapem walki z chorobą nowotworową. Umożliwia nie tylko pozbycie się komórek rakowych z organizmu, ale również zbadanie stopnia zaawansowania choroby i jej specyfiki.

Z zabiegu nie powinny korzystać osoby cierpiące z powodu chorób układu sercowo-naczyniowego, cukrzycy, chorób zakaźnych, trudności z krzepliwością krwi, tendencją do zatorowości i zakrzepicy.

Tak, pacjent zwykle otrzymuje znieczulenie miejscowe.

Znamię skórne, które ma cechy atypowego, może w każdym momencie swojego rozwoju przekształcić się w zmianę o charakterze nowotworowym, a nawet czerniaka skóry.

Znamiona skórne nie powinny swędzieć.

Znamiona skórne nie powinny krwawić. Każdorazowo jest to niepokojący objaw.

Rana nie powoduje znacznego bólu, ale odczuwany jest dyskomfort wywołany przerwaniem ciągłości tkanek skórnych podczas wykonywanego w znieczuleniu zabiegu. Jeżeli dolegliwości są nasilone, pacjent powinien zgłosić się do lekarza i zastosować farmakologiczne środki uśmierzające ból.

Należy szczególnie dbać o higienę rany i codzienną zmianę opatrunku. Dodatkowo zaleca się ograniczenie aktywności fizycznej i możliwie jak najmniejsze obciążanie operowanej okolicy skóry.

Za niebezpieczne zmiany skórne uważa się głównie te, które są asymetryczne, mają nieregularne brzegi, niejednolity i zmieniający się kolor, są duże i wciąż rosną. Wszystkie te cechy zalicza się bowiem do kryteriów ABCDE, określających ryzyko rozwoju czerniaka.

Niektóre znamiona znikają samoistnie po upływie dłuższego czasu, jest to jednak rzadkie zjawisko. Zwykle rosną, przybierając duże rozmiary.

Zabiegi elektrokoagulacji i chirurgicznego usuwania znamion skórnych ograniczają ryzyko wystąpienia nawrotu do minimum.

Lekarz specjalista dokładnie bada je palpacyjnie oraz w powiększeniu. Dodatkowo zbiera on od pacjenta niezbędne informacje dotyczące stanu jego zdrowia oraz odczuwanych dotychczas objawów.

Tak, zbadać znamiona może każdy specjalista, który posiada odpowiednie umiejętności i doświadczenie. Może nim być zarówno dermatolog, jak i chirurg.

Cennik usług

*cena uzależniona od wielkości zmiany, ustalana indywidualnie z pacjentem podczas konsultacji przed zabiegiem

Masz pytanie dotyczące usługi?

Masz problem i szukasz skutecznej diagnozy? Zapraszamy do kontaktu

Nasze usługi możesz opłacić online za pośrednictwem serwisu Przelewy24. Aby opłacić usługę kliknij jej nazwę i postępuj zgodnie z instrukcjami.

przelewy24

668 660 600