Centrum Medyczne Galmedic

Jedna z niewielu placówek na Śląsku oferująca kompleksowe leczenie alkoholizmu i bogatą ofertę skierowaną zarówno do osób uzależnionych, jak i zdrowych.

Leczenie Alkoholizmu Bielsko-Biała

Centrum Medyczne Galmedic Bielsko-Biała

leczenie alkoholizmu Bielsko-Biała

Centrum Medyczne Galmedic w Bielsku-Białej to jedna z niewielu placówek na Śląsku oferująca kompleksowe leczenie alkoholizmu i bogatą ofertę skierowaną zarówno do osób uzależnionych, jak i zdrowych. Zaufanie pacjentów wzbudza przede wszystkim wyszkolona i doświadczona kadra specjalistów oraz nowoczesne wyposażenie placówki.

Naszym największym atutem są nie tylko najwyższej klasy eksperci, ale również komfortowe warunki wykonywanych zabiegów i podejmowanych terapii – w przestrzennych i prywatnych gabinetach specjalistycznych. Nasze podejście do trudności, z jakimi zmaga się pacjent, charakteryzuje się indywidualnością i podmiotowością. Z każdym chorym staramy się zbudować relację opartą na wzajemnym zaufaniu, życzliwości i szczerości.

Skuteczność, jaką charakteryzuje się Centrum Medyczne Galmedic, jest potwierdzona pozytywnymi opiniami pacjentów. Dostrzegają oni przede wszystkim łatwo dostępne usługi ze zminimalizowanymi formalnościami oraz komfort przebiegu terapii. Zwracają również uwagę na wysokie kwalifikacje kadry i ich wzbudzające zaufanie i sympatię zachowanie. Ofertę kierujemy zarówno do osób chorych, borykających się z różnorodnymi schorzeniami i zaburzeniami, jak i zdrowych, które chcą poprawić swoje samopoczucie i kondycję. Głównie z tego względu oferowane przez nas usługi cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Skorzystać z nich może niemal każdy, bez względu na rodzaj wskazania do terapii.

Kim jesteśmy i co nas wyróżnia?

O rzetelności usług świadczonych przez Centrum Medyczne Galmedic w Bielsku-Białej zapewniamy swoich pacjentów już na pierwszych etapach ich kwalifikacji do terapii lub podejmowanego leczenia. Wykwalifikowany personel placówki dba o prawidłowy przebieg wszystkich elementów kompleksowej terapii. Jesteśmy zatem placówką, która charakteryzuje się najwyższą dbałością o zadowolenie pacjenta w połączeniu z jego bezpieczeństwem.

Nasza placówka medyczna ma charakter prywatny. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować szeroki wybór usług i metod terapeutycznych, dobranych indywidualnie do preferencji i potrzeb każdego pacjenta. Co najważniejsze, wszelkie formalności ograniczamy do minimum, a pacjent nie potrzebuje skierowania.

Prowadzony przez nas detoks alkoholowy i odtrucie alkoholowe charakteryzuje się wieloetapowym działaniem. Dodatkowo, stosując Esperal i inne alternatywne metody, leczenie alkoholizmu staje się łatwiejsze i skuteczniejsze. Wyróżnia nas przede wszystkim dostępność wielu usług w jednej placówce. Nasz pacjent może zatem dowolnie komponować całość swojej terapii z wybranych przez siebie i w porozumieniu z lekarzem, elementów. Wyłącznie wieloetapowa terapia jest gwarantem skuteczności i stałości uzyskanych efektów. Zwłaszcza w przypadku terapii choroby alkoholowej liczy się jej kompleksowość. Powinna się ona zatem składać z detoksu i psychoterapii oraz dodatkowo zastosowanych awersyjnych metod wspierających leczenie choroby alkoholowej.

Wszystkie usługi świadczymy w oparciu o szczegółową diagnostykę stanu zdrowia pacjenta. Dzięki niej poznajemy jego preferencje i rzeczywiste potrzeby oraz niwelujemy ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia wybranych badań, konsultacji i zabiegów.

Nieustannie poszerzamy naszą ofertę o nowoczesne usługi i innowacyjne rozwiązania. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających pacjentów. Pacjent może zgłosić się do naszej placówki w każdej chwili głównie dzięki dyspozycji naszych ekspertów.

Więcej o Centrum Medycznym Galmedic w Bielsku-Białej dowiesz się tutaj.

Możliwości terapeutyczne – usługi

Pacjentom, których interesuje kompleksowa terapia alkoholowa, Bielsko-Biała poleca szczegółowo zapoznać się z ofertą Centrum Medycznego Galmedic, skierowaną do osób uzależnionych. Wszywka alkoholowa, odtrucie alkoholowe oraz psychoterapia alkoholizmu – to elementy złożonej i wieloetapowej terapii choroby alkoholowej. Jeżeli chodzi o długotrwały proces, jakim jest leczenie alkoholizmu, Bielsko-Biała i Centrum Medyczne Galmedic mają do dyspozycji doświadczoną i empatyczną kadrę oraz najnowszy sprzęt.

Więcej na temat psychologicznych oddziaływań w leczeniu alkoholizmu znajdziesz w zakładce psychoterapia alkoholizmu.

Choć odtrucie alkoholowe proponuje się zwykle uzależnionym pacjentom, w Galmedic również zdrowe osoby mogą skorzystać z detoksykacji alkoholowej. Wskazana jest ona zwłaszcza wtedy, gdy pacjenci odczuwają nieprzyjemne skutki nadmiernego spożycia alkoholu, na przykład w wyniku zatrucia podczas jednorazowego epizodu nadużycia. Dzięki zastosowaniu możliwości, jakie daje detoks alkoholowy w Centrum Medycznym Galmedic, pacjenci nie tylko szybko pozbywają się dolegliwości, ale również skutecznie uzupełnią wszelkie niedobory substancji odżywczych.

Więcej informacji na temat profesjonalnego odtrucia organizmu znajdziesz w zakładce detoks alkoholowy.

W Centrum Medycznym Galmedic można również skorzystać z awersyjnych metod wspomagania leczenia choroby alkoholowej. Jedną z najpopularniejszych jest Esperal. Proponuje ją osobom, które nie mają w sobie wystarczająco dużo siły, by zaprzestać spożywania alkoholu. Esperal ma postać jałowych tabletek umieszczanych w organizmie alkoholika podczas mało inwazyjnego zabiegu. Substancja czynna rozpuszcza się w krwiobiegu pacjenta, a w kontakcie z alkoholem etylowym doprowadza do wystąpienia objawów ciężkiego zatrucia. Dlatego też jej głównym celem działania jest wymuszenie abstynencji poprzez uczucie awersji (wstrętu) do spożywania etanolu.

Więcej o awersyjnych metodach wspomagania leczenia alkoholizmu dowiesz się w zakładce wszywka alkoholowa.

Oferta dla pacjentów nieuzależnionych

Pacjenci, którzy nie zmagają się z konsekwencjami uzależnienia, zgłaszają się do naszej placówki z innymi trudnościami. Jednym z nich jest obecność na ich ciele zmian skórnych o łagodnym lub podejrzanym, chorobowym charakterze. Przechodzą oni w placówce proces skrupulatnej diagnostyki. Podczas niej ocenia się charakter znamienia i określa wskazania do wykonania zabiegu usuwania znamion (medyczne, kosmetyczne). Centrum Medyczne Galmedic oferuje dwie z najbardziej popularnych metod, za pośrednictwem których wykonuje się bezpiecznie ten zabieg. Chodzi tu o elektrokoagulację i chirurgiczne wycinanie zmian skórnych.

Dowiedz się więcej w zakładce usuwanie znamion skórnych.

Kroplówki witaminowe proponujemy wszystkim pacjentom, bez względu na ich aktualny stan zdrowia, a nawet wzmożone potrzeby zdrowotne. Bogata oferta dożylnych wlewów witaminowych skierowana jest bowiem dla każdego. Niewielka liczba przeciwwskazań zdrowotnych sprawia, że coraz większa liczba pacjentów korzysta z nich nawet profilaktycznie. Zapobiega się w ten sposób występowaniu niedoborów substancji odżywczych.

Więcej na temat wlewów dożylnych znajdziesz w zakładce kroplówki witaminowe.

Dbałość o bezpieczeństwo na każdym etapie terapii

W trosce o bezpieczeństwo i dobro pacjentów wszelkie konsultacje, badania i zabiegi wykonują wyłącznie dyplomowani i wyszkoleni lekarze oraz pielęgniarki lub pielęgniarze. Posługują się nowoczesnym sprzętem najwyższej jakości i legalnymi oraz bezpiecznymi medykamentami. Bez względu na usługę, z jakiej korzysta nasz pacjent, zawsze pozostaje on w placówce pod opieką przedstawicieli personelu medycznego. Nigdy nie jest zdany sam na siebie. Terapii nie kończy się, jeżeli stan pacjenta nie uległ zakładanej w planie terapii poprawie. Choć w każdej chwili może on zrezygnować z podejmowanego leczenia, istotne jest, by nie dopuścić do wystąpienia stanu zagrożenia jego zdrowia lub życia. Dlatego też podczas ustalania terapii w planie zaznacza się tzw. klauzulę bezpieczeństwa.

Ze względu na fakt, że wielu naszych pacjentów zgłasza się do placówki z trudnościami wzbudzającymi u nich zakłopotanie, szczególny nacisk kładziemy na atmosferę dyskrecji i intymności. O wizytach pacjenta w Galmedic nie dowiaduje się żadna postronna osoba. Obowiązuje nas tajemnica medyczna, możemy poinformować o stanie zdrowia pacjenta jedynie osoby, które świadomie i dobrowolnie wskaże on sam. Indywidualizm i dobro pacjenta to nasz priorytet. Widoczny jest on m.in. w polityce zarządzania danymi pacjentów i informacjami o ich stanie zdrowia oraz podejmowanym leczeniu.

Prywatna praktyka a formalności

Dzięki temu, że zdecydowaliśmy się na prowadzenie prywatnej działalności o profilu medycznym, ograniczamy formalności i wszelką niezbędną dokumentację do minimum. By skorzystać z naszych usług, nie musisz posiadać skierowania, ani recept. Decydując się na opiekę i profesjonalną pomoc w Centrum Medycznym Galmedic, pacjent zyskuje gwarancję najwyższej jakości przeprowadzonej diagnostyki i procesu terapeutycznego. Do jego dyspozycji w Bielsku-Białej pozostają lekarze specjaliści z różnych dziedzin, w tym również psycholodzy i psychiatrzy. Nasze usługi są dla każdego pacjenta na wyciągnięcie ręki.

Podczas krótkiej konsultacji lekarz podpowiada, jakie rozwiązanie będzie optymalne dla trudności, z jakimi zmaga się pacjent. Każdego w placówce traktuje się bowiem indywidualnie i podmiotowo. Wcześniejsze ustalenie terminu wizyty konieczne jest w przypadku rejestracji na wykonywane zabiegi oraz stałych spotkań terapeutycznych. Jesteśmy w placówce do dyspozycji pacjentów codziennie, w razie konieczności chory może zostać pod naszą opieką również w godzinach nocnych.

Centrum Medyczne Galmedic
ul. Brodzińskiego 2
43-300 Bielsko-Biała

Naszą dewizą jest indywidualne podejście do każdego Pacjenta

Świadczymy usługi w następującym zakresie

668 660 600